Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Апостоловський район

Апостолівський район утворений 1923 року, розташований в південній частині області. Межує з Софіївським, Криворізьким, Широківським і Нікопольським ра­йонами Дніпропетровської та Ново-Воронцовським і
Виcокопольcьким районами Херсонської областей. На сході омивається Каховським водоймищем. На території району 41 населений пункт, підпорядкований міській, селищній і 8 сільським Радам. Площа району - 1,4 тис. кв. км.
Населення в районі - 63,6 тис. чол., в т. ч. сільського - 39,3 тис., міського - 24,3 тис. Густота населення на 1 кв. км - 45 чоловік.
Залізничні лінії Довгинцеве - Нікополь і Дніпропетровськ - Херсон пере­тинають район з північного заходу і північного сходу на південний схід і південний захід. Зі сходу на захід проходить канал Дніпро-Кривий Ріг, що дає питну воду, а також використовується для зрошення ланів. Вздовж каналу простягається авто­магістраль Нікополь - Кривий Ріг.
На території району тече річка Кам'янка. Грунти - чорноземні, родючі. З ко­рисних копалин тут є марганцеві руди, боксити, нонтоніт (нікель-кобальтова руда), кварц, буре вугілля, граніт, вапняки.
В районі 9 колгоспів, 8 радгоспів, птахофабрика, рибоколгосп, відгодівельний пункт та державний лісорозсадник. Колгоспи і радгоспи району спеціалізуються в основному на вирощуванні зернових культур (пшениця, кукурудза, ячмінь). Розвинуті також тваринництво і садівництво.
Загальна площа сільськогосподарських угідь - 139 тис. га, в т. ч. орної землі – 87,3 тис. га, або 62 проц. всієї площі, лісів - 3,5 тис. га, садів - 3 тис., водоймищ 15 тис., луків і пасовищ - 13,2 тис. гектарів.
Господарства району оснащені високопродуктивною сільськогосподарською технікою. В них працюють 708 тракторів, 348 комбайнів, 398 вантажних автомашин, 520 електромоторів, багато іншої техніки.
У широких масштабах розвинуте зрошувальне землеробство (10,6 тис. га). З усієї площі орної землі зернові займають 43 тис. га, технічні - 12,2 тис. га, кормові культури - 23,7 тис. га. Середня врожайність зернових культур за останні три роки становить 24,4 цнт з гектара.
Чимале місце в сільському господарстві займає тваринництво. В районі налі­чується 18,5 тис. голів великої рогатої худоби, в т. ч. корів - 15,7 тис., що на 100 га угідь становить 15,2 голови. Крім того, на фермах відгодовується 24,5 тис. свиней, 24,4 тис. овець, або відповідно 28 і 24 голови на 100 га сільськогосподарських угідь.
У 1967 році колгоспи і радгоспи одержали 6,2 тис. тонн м'яса, 33, 2 тис. тонн молока. 4 млн. штук яєць, що на 100 га угідь становить 59,5 цнт, 321 цнт і 16,4 тис. штук. Того ж року вони виростили 260 тис. шт. птиці, зібрали 365 цнт меду, 85 цнт коконів, виловили 7344 цнт риби.
В районі працюють 12 промислових підприємств. Всього на цих виробництвах і будовах та залізничному транспорті зайнято 8874 робітники. Найголовніші види промислової продукції району - щебінь, цегла, вапно, залізобетон. У 1967 році добуто майже 1300 тис. куб. метрів щебеню, вироблено понад 9800 тис. шт. цегли, і 90 тис. тонн вапна, 8500 куб. метрів залізобетону. Харчові підприємства щорічно виробляють понад 3900 тонн борошна, 1367 тонн масла.
Валова продукція усіх промислових підприємств у 1967 році становила 60,9 млн. крб. Провідна галузь - виробництво будівельних матеріалів - дає 40 проц. всієї валової продукції; харчова промисловість у загальному обсязі займає 33 проц. Найбільші підприємства в районі - Токівський каменедробарний завод, Підстепнянський завод будівельних матеріалів, Апостолівський авторемонтний завод. Продукція Токівського заводу широко відома за межами області. Токівським гра­нітом, наприклад, облицьовано будову Московського університету ім. М. В. Ломоносова па Ленінських горах, з того ж граніту споруджено постаменти для пам'ятників В. І. Леніну в Дніпропетровську, І. Я. Франкові у Львові.
На території району будується одна з найбільших в СРСР теплових електростан­цій - Криворізька ДРЕС-2, потужністю 2 млн. 400 тис. кіловат, перша черга якої в 1965 році уже дала промисловий струм.
В районі широко розгорнулося змагання за комуністичну працю. На 1 січня 1968 року двом підприємствам, 162 бригадам, 10 ланкам, 9 цехам, 5 фермам присвоєно звання колективів комуністичної праці, 1413 трудівникам - звання ударників ко­муністичної праці.
Робітницям Михайлівської птахофабрики Я. М. Корчевій, радгоспу «Криво­різький» П. Ф. Фартушній, керуючому відділком радгоспу ім. Димитрова С. М. Коваленкові за одержання високих врояшїв зернових культур та продуктів тваринни­цтва присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Всього в районі урядовими нагородами відзначено 260 трудівників сільського господарства.
Розвиток економіки забезпечив невпинне зростання матеріального і культурного рівня трудящих. Значна увага приділяється тут житловому і культурно-побутовому будівництву. У 1955-57 рр. збудовано 8 шкіл, 3




Апостоловський район