Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Раївка

Раївка (давні назви - Середнє, з 1911 до 1947 року - Середнє-Раївка) - село, центр сіль­ської Ради. Розташована за 6 км на північний захід від районного центру і за 1 км від заліз­ничної станції «Платформа 230 км» Придніпров­ської залізниці. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Богуславка, Веселе, Георгіївка, Морозівське, Новогеоргіївка. Населення - 1809 чоловік.
На території Раївки розташована Синельниківська селекційно-дослідна станція, заснована ще в 1911 році. Площа орної землі становить 4698 га. Поряд з науково-дослідницькою робо­тою тут провадиться вирощування гібридного насіння кукурудзи. Цю справу очолює лауреат Ленінської премії академік Б. П. Соколов. За час існування станції виведено 63 сорти польових культур і гібридів кукурудзи, з них районовано і впроваджено у виробництво - ЗО, передано у державне сортодослідження - 26. Насіннєва робота проводиться по 42 районованих сортах і гібридах. За впровадження досягнень науки і нових прогресивних методів у сільське госпо­дарство директора селекційно-дослідної станції М. І. Бугаєнка нагороджено орденом Леніна. Крім того, відзначено урядовими нагородами 6 працівників станції. В 1967 році Синельниківська селекційно-дослідна станція нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі є середня школа-інтернат, восьмирічна школа, сільська і наукова бібліотеки, клуб. Працюють дільнична лікарня, ветеринарний пункт. Проведено водопровід.
Село виникло в другій половині XIX століття. Під час Великої Вітчизняної війни гітлерівські окупанти розстріляли комуністів П. М. Буравченка і Ф. К. Прутяна за організацію втечі молоді, яку фашисти збирались відправити до Німеччини.
В рядах Червоної Армії на різних фронтах воювало понад 150 жителів Раївки. Один із них - П. І. Мажара в бою на Курській дузі протитан­ковою рушницею підбив 7 танків. За це був ваго роджений орденом Леніна.


Раївка