Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Єлизаветівка

Єлізаветівка - село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі Дніпра, за 50 км на південний схід від районного центру і 10 км від залізничної станції Дніпродзержинськ. Населення - 2827 чоловік.
Колгосп «Правда», центральна садиба якого міститься у Єлизаветівці, має 3600 га орної землі. Це - багатогалузеве господарство з розвинутим рільництвом, тваринництвом. За високі показ­ники у колгоспному виробництві 11 передовиків нагороджено орденами і медалями.
У селі - середня та початкова школи, 2 клу­би, 2 бібліотеки. Функціонує лікарня. Працюють їдальня, майстерня побутового обслуговування.
близаветівка заснована у 1772 році. 12 квітня 1861 року тут вибухнуло повстання, яке очолив відставний солдат Д. Невстан. Селяни замінили сільську владу, до якої обрали на керівні по­сади своїх представників. Прибулі дві роти сол­датів придушили повстання, а зачинщиків пока­рали різками. Селянські заворушення не припи­нялися до 1866 року; про це місцеві органи влади доповідали в столицю. Так, у лютому 1865 року селяни Єлизаветівки та навколишніх сіл нака­зали старостам повідомити поміщиків про те, що внесення викупних сум та відробіток пан­щини вони припиняють.
У вересні 1917 року в Єлизаветівці створює­ться більшовицька група з 15 чоловік, яку очо­лював робітник з Кам'янського, уродженець
Єлизаветівки П. М. Бажан. Радянська влада була встановлена 27 грудня 1917 року. Збройне повстання очолювали більшовики П. М. Бажан, Й. Лантух, Т. Невстакай, Я. Сосна, С. Догвиненко. Місцевий партизанський загін, яким ко­мандував Й. Лантух, громив австро-німецьких окупантів, петлюрівців, білогвардійців. Разом з катеринославськими металургами і донець­кими шахтарями він зробив героїчний перехід через Донські та Сальські степи на Волгу і при­єднався там до частин Червоної Армії, що за­хищали Царицин. На братській могилі, де поховані герої громадянської війни, височить мо­нумент.
Встановлено пам'ятник радянським воїнам, що полягли смертю хоробрих під час форсу­вання Дніпра і в боях за визволення села від гітлерівських окупантів.
Археологи дослідили у Єлизаветівці курганні поховання кочівників-половців XI-XIII сто­ліття.


Єлизаветівка