Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сурсько-Михайлівка

Сурсько-Михайлівка - село, центр сіль­ської Ради, розташоване за 18 км на північний захід від районного центру і за 6 км від заліз­ничної станції Привільне. Сільській Раді під­порядковані також населені пункти Ленінське, Малинівка, Новотарасівка, Петровське, Трудолюбівка, Червоний Маяк, Червоний Яр. Населення - 3509 чоловік.
У Сурсько-Михайлівці розміщена центральна садиба колгоспу «Комуніст», який мав 7291 га орної землі. Основний напрям господарства - свинарство. Тут є свиновідгодівельний комбінат, млин, олійниця. За успіхи у виробництві сіль­ськогосподарської продукції орденами і медалями нагороджено 20 передовиків колгоспу. Артіль не раз була учасницею Всесоюзної сіль­ськогосподарської виставки у Москві і відзначена дипломами виставки. Видається багатоти­ражна газета «Ленінським шляхом».
На території Сурсько-Михайлівки - середня, восьмирічна, початкова школи, середня школа сільської молоді, є клуб на 350 місць, два бри­гадні клуби, бібліотека. Функціонують лікарня, дільнична ветлікарня. Працюють 3 майстерні побутового обслуговування. За післявоєнні роки збудовано більше 700 житлових будинків.
Перша згадка про село відноситься до 1784 року.
В грудні 1905 року мешканці села брали участь у збройному повстанні в с. Солоному. У 1918 році в селі було створено комітет бід­ноти, який очолив М. Г. Журавель. В квітні 1920 року сюди приїздив голова ВЦВК М. І. Ка лінін. Партійну організацію створено в 1921 році секретар - Г. І. Демкін, комсомоль­ську - в 1925 році секретар - В. В. Пругло. В 1922 році 17 сімей бідняків Сурсько-Михай­лівки на чолі з М. Г. Журавлем, М. І. Хрестиченко, Ф. П. Панченко створили першу у воло­сті і губернії комуну, яку назвали іменем заснов­ника Комуністичної партії і Радянської держави В. І. Леніна.
У Сурсько-Михайлівці живе і працює шофе­ром колгоспу «Комуніст» кавалер 3-х орденів Слави М. В. Гаркуша.


Сурсько-Михайлівка