Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Багате

Багате - село, центр сільської Ради, розташоване поблизу заплави річок Орелі і Багатої, за 57 км на північний схід від районного центру, і за 20 км від залізничної станції Перещепине. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Афанасівка і Рівне. Населення - 600 чоловік.
На території села міститься центральна салиба колгоспу ім. Жданова - багатогалузевого господарства, який має 4824 га орної землі. Вирощуються зернові культури, розвинуте тваринництво. З допоміж­них підприємств е цегельний завод, механічна майстерня, млин, олійниця.
У селі - восьмирічна школа, Будинок культу­ри, бібліотека. Працює майстерня побутового обслуговування.
Село згадується в істо­ричних джерелах почат­ку XIX століття. У 1918 році син селянина-бідня­ка з Багатого М. О. Ко­зир (Козирев) об'єднав у селі Семенівці Полтав­ської губернії партизан­ські загони навколишніх сіл. Полк Козиря брав участь у боротьбі за Радянську владу. Згодом полк виріс у дивізію, яка брала участь у роз­громі денікінської армії. В роки Великої Вітчизняної війни командиру 232 стрілецької ди­візії, комуністу з 1918 року, М. О. Козирю за вміле керівництво наступальними діями і особи­сту мужність 17 травня 1944 року було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Загинув у бою 23 квітня 1945 року і похований у м. Брно Чехословаччина. Одна з вулиць рідного села названа його ім'ям, а на будинку, в якому він народився і жив, встановлена меморіальна дошка.
Поблизу Афанасівки протягом 1903-1905 рр. Д. І. Яворницький досліджував курганні могильники пізніх кочівників XIV-XV століття. В одному з них виявлено поховання жінки у супроводі багатого поховального інвентаря: дво­колісної дерев'яної колісниці яскраворожевого кольору, срібних та золотих прикрас, решток коштовної тканини, вишитої золотом і перлинами.


Багате