Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Башмачка

Башмачка (до 1780 року – Заворовка) -
село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км на південний схід від районного центру і за 28 км від залізничної станції Привільне Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Кам'яно-Зубилівка, Любимівка, Любов, Перше Травня, Широкополе. Населення - 1300 чоловік.
На території Башмачки знаходиться централь­на садиба колгоспу ім. Петровського, який мав 3350 га орної землі. В господарстві вирощуються зернові культури, розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво. Допоміжні підприємства - млин, молокозавод, олійниця, майстерня по ремонту сільськогосподарської техніки. Колгосп не раз був учасником Виставки досягнень народного господарства в Москві. За успіхи у виробництві сільськогосподарської продукції нагороджено 12 передовиків артілі. Видається багатотиражна газета «Вперед».
У селі - середня школа, Будинок культури, бібліотека. Працює комбінат побутового обслу­говування. В центрі села є парк. Прокладено близько 20 км водопроводу. За успішне виконан­ня завдань господарського і культурного будів­ництва Башмачанська сільрада нагороджена перехідним Червоним прапором облвиконкому.
Башмачка заснована в другій половині XVIII століття.
В 1920 році в селі був партійний осередок, до якого входили В. Ф. Купрієнко, П. К. Буш­трук та інші. В 1922 році організовано комсомольський осередок. Очолювали його Я. X. Нетудихата, Г. К. Проценко. В роки тимчасової фашистської окупації жителі села саботували виконання наказів окупантів. Гітлерівці зігнали в будинок сільського магазину до 200 чол. і підірвали його.
На території Башмачки археологи досліджу­вали кургани доби бронзи III-І тисячоліття до н. е., скіфосарматські кургани - II століття н. е., поселення та кур­гани черняхівської культури III-V століття н. е.


Башмачка