Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іларіонове

Іларіонове - селище міського типу, центр селищної Ради. Розташоване за 23 км на захід від районного центру. Залізнична станція. Се­лищній Раді підпорядковані населені пункти Благодатне, Знаменівське, Іванівка, Лозуватка, Сад, Старолозуватка, Успенівка. Населення - 10,2 тис. чоловік.
На території Іларіонового розміщена централь­на садиба бригади № 4 колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС - спеціалізованого господарства по відго­дівлі великої рогатої худоби, Артіль має 5550 га орної землі.
Селище рік у рік змінює свій вигляд. Воно займає одне з перших місць у районі по будів­ництву житлових будинків. За післявоєнні роки тут споруджено понад 2000 цегляних або. шлакоблокових будинків, критих шифером, черепицею, залізом.
У селищі є середня і восьмирічна школи, середня школа робітничої молоді, кінотеатр на 250 місць, бібліотека. Працюють хлібний завод, тяглова електропідстанція.
Селшце виникло в 1875 році у зв'язку з будівництвом залізничної станції. Спочатку воно скла­далося з кількох пристанційних будинків. Стан­ція називалась, як і сусіднє село, Іванівною. З 1899 року селище перейменоване на Їларіонове. В дні тимчасової фашистської окупації тут діяла підпільна організація, членами якої були комсомолки Є. Д. Черкез (Кравець) і О. Яланська - тепер працюють вчительками. Підпільники мали радіоприймач, поширювали листівки, зби­рали зброю. Черкез нагороджена медаллю «За відвагу». Фашисти закатували Л. М. Яценка, директора школи П. С. Слободяна, всю сім'ю Сіроуха з дітьми, двох хлопчиків - Саблюка і Посникова.


Іларіонове