Кірове – (до 1943 року – Чистопіль) - село, центр сільської Рада, розташоване за 35 км на північ від районного центру, який є для села найближчою залізничною станцією. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Високопіль, Колгоспне, Мар'ївка, Новософіївка,
Олександрівка, Орджонікідзе, Підгірне, Путилівка, Таврійське, Хмельницьке. Населення -
1185 чолорік.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Котовського, багатогалузевого господарства, яке спеціалізується на виробництві зерна. Артіль має 7447 га орної землі. За успіхи у сільському господарстві 10 передовиків колгоспу нагороджено орденами і медалями. Партійна організація і правління колгоспу ім. Котовського видають багатотиражну газету «Комунар».
На території Кірового - восьмирічна та початкова школи, клуб, Будинок культури, бібліотека. Є лікарня. Відкрито майстерню побутового обслуговування. Прокладено водопровід. Село засноване в 1862 році переселенцями з Полтавської та Чернігівської губерній. В 1905
році тут відбулися селянські заворушення, під час яких палали панські економії. Після закінчення громадянської війни тут оселилися 20 демобілізованих бійців з прославленої дивізії Г. І. Котовського. В 1922 році вони створили комуну, а пізніше - колгосп, якому дали ім'я свого улюбленого комдиву. В період тимчасової німецької окупації в селі діяла група підпільників на чолі з Б. Кисельовим. Підпільникам вдалося підробити печатку німецького коменданта і дістати бланки, завдяки чому змогли врятувати молодь від німецької каторги. Б. Кисельова, І. Хлистова та І. Ромаданова гітлерівці розстріляли.
На території населених пунктів, підпорядкованих сільраді, проводилися археологічні дослідження. Так, на околиці Олександрівки виявлено поселення доби пізньої бронзи (XII століття до н. е.) та ранньослов'янські поселення черняхівської культури (II-VI століття н. е.). У Хмельницькому розкопано поселення та 2 кургани доби бронзи (II-І тисячоліття до н. е.), в яких знайдено сарматське поховання (II століття н. ери.)
Дивиться також інші населені пункти району: