Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новокиївка

Новокиївка (до 1918 року - Царська Ми­лість) - село, центр сільської Ради, розташо­ване за 3 км від Каховського моря, за ЗО кмна південний захід від районного центру і за 20 км від залізничної станції Мирова. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Вільне, Добра Надія, Їллінка, Новокам'янка. Насе­лення - 1193 чоловіка.
Центральна садиба колгоспу ім. Кірова розміщена в Новокиївці. Артіль має 6207 га орної землі. Основний напрям у господарстві - виробництво зерна та продуктів тваринництва.
У селі - восьмирічна та початкова школи, клуб, 2 бібліотеки. За 1957-1967 рр. тут збу­довано близько 200 житлових будинків. У Новокиївка заснована в останній чверті XV Ш століття. На початку 1919 року тут було організовано комітет бідноти, який очолив Г. Пилипченко, учасник Всеросійського з'їзду комітетів бідноти. На території сільської Ради під час фашистської окупації діяв партизанський загін, командував ним Скелька. В одному з боїв партизани були оточені фашистами і в нерівній сутичці загинули.
На території с. Іллінки виявлено поселення з житлами на кам'яних фундаментах доби бронзи XII-IX століття до н. е. та два скіфські поселення IV-III століття до н. е. з курган­ними могильниками. В цьому ж селі на березі Каховського моря відкрито слов'янські посе­лення черняхівської культури II-VI СТОЛІТТЯ н. е. та часів Київської Русі XI-XII століття. В околицях села Доброї Надії виявлено два поселення часів пізньої бронзи XI-XII сто­ліття до н. е.


Новокиївка