Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кіровське

Кіровське (до 1938 року – Обухівка) - се­лище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на березі Дніпра, за 25 км на північ від обласного центру. З Дніпропетровськом має автобусний зв'язок, курсують теплоходи.
Сільській Раді підпорядковане також село Горянівське. Населення - 9,2 тис. чоловік.
Центральна садиба Дніпропетровської птахо­ферми міститься у Кіровському. Птахофабрика має понад 2 тис. га орної землі. В 1967 році тут вироблено на 100 га сільгоспугідь по 450 цнт молока та по 62 цнт м'яса.
У селищі - середня, дві восьмирічні та по­чаткова школи, середня школа робітничої молоді. За післявоєнні роки селище докорінно перебу­доване. В центрі його споруджено Палац куль­тури на 500 місць з кінозалом для демонструван­ня широкоекранних кінофільмів. До послуг трудящих - 3 клуби, 2 бібліотеки. Понад 1200 нових житлових будинків збудовано трудящими за післявоєнний період. В 1967 році житловий фонд зріс на 1475 кв. метрів, в т. ч. 510 - для робітників птахофабрики. Працює їдальня, е меблевий магазин.
Селище засноване в другій половині XVIII століття.
На території Кіровського досліджено кілька поселень доби бронзи, катакомбної та зрубної культур кінець III - початок І тисячоліття до н. е. До цього ж часу відносяться і два відомих скарби бронзових виробів - серпів, кинджалів, сокир, що були знайдені під час археологіч­них розкопок.


Кіровське