Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Письменне

Письменне (до 1946 року- Кільмансталь) - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 18 км на південний захід районного центру. Залізнична станція. Мі­ській Раді підпорядковані також населені пункти
Баштаники, Вербівське, Возвратне, Воронізьке, Дібрівка, Зелений Гай, Іванівське, Кіровське, Луб'яіщі, Новоіванівка, Рубанівське, Солонці, Шевченківське. Населення - 5,1 тис.
чоловік.
Центральна садиба колгоспу «Родина», розмі­щена у Письменному. Артіль має 6510 га орної землі. Провідні галузі - виробництво зерна та про­дуктів тваринництва. Протягом 1966 та 1967 рр. колгосп виробляв на кожні 100 га по 350-360 цнт молока. За високі виробничі показники 16 передовиків колгоспу нагороджені орденами та меда­лями. Видається багатотиражна газета «Вперед».
У селищі працюють державний молокозавод, млііп. хлібопекарня, олійниця. Є хлібоприймальний пункт з потоковою механізованою лінією по переробці кукурудзи, овочеприймальний пункт. Є середня школа, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня. Відкрито дитячий комбінат, майстерню побутового обслуговування.
Станція Письменна збудована у 1884 році. Навколо неї виросло селище.


Письменне