Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хороше

Хороше (давня назва – Писемське) - село, центр сільської Ради. Розташоване на правому Перові річки Самари, за 12 км на північ від
районною центру і за 20 км від залізничної станції Брагинівка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Коханівка, Старий Колодязь. Населення - 1586 чоловік.
В Хорошому розміщена центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, який має 6336 га орної землі. Колгосп спеціалізується на виробництві зерна, молока і м'яса. З допоміжних підприємств є млин, олійниця. Тут міститься відділення район­ного об'єднання «Сільгосптехніка». За успіхи, досягнуті у сільськогосподарському виробни­цтві 12 колгоспників нагороджені орденами і мідалями.
Село має середню школу, Будинок культури з залом на 430 місць, бібліотеку. Є лікарня. Працює майстерня побутового обслуговування.
Перша згадка про урочище Хороше, як населений пункт Самарської паланки, датується 1750 роком. На той час тут було кілька зимів­ників та хуторів запорізьких козаків. Після ліквідації Запорізької Січі землі з урочищами Хорошим і Добреньким Катерина II подарувала поміщику Писемському. Козаків, що жили на зимівниках та хуторах, він переселив до ново­утвореної слободи - Писемського. За перепи­сом 1786 року, тут проживало 229 чоловік. В се­редині XIX століття ці землі купив князь Щербатов, який перейменував слободу Писемське в село Хороше. В 1859 році тут було вже 143 двори з населенням 1004 чоловіка.
В 1905 році селяни розгромили поміщицький маєток і роззброїли та вигнали з Хорошого страж­ників. Царські війська придушили виступ. У квітні 1918 року створено партійний осередок, що об'єднав 10 комуністів секретар - К. Р. Лан­тух. Під час австро-німецької окупації селяни Хорошого організували повстансько-партизанський загін, який боровся з окупантами в районі Петропавлівки, Павлограда, Лозової. На чолі КНС, що утворився в 1920 році, був К. В. Скиба. Наступного року виник комсомольський осередок, який очолив І. Щипотін. У 1922 році в селі орга­нізовано першу сільськогосподарську комуну «Червона квітка» голова - К. Р. Лантух, в 1929 році вона влилася до радгоспу «Дніпропетровський».
У період тимчасової ні- мецько-фашистської окупа­ції в Хорошому діяла пар­тизанська група, яку очо­лював І. А. Гора; в селі Коханівці такою ж групою керував І. Є. Коваленко. Групи перешкоджали фаши­стам грабувати господар­ство, проводили роз'ясню­вальну роботу серед насе­лення. Наприкінці жовтня 1942 року вони об'єднали­ся в партизанський загін. В лютому наступного року, під час зимового наступу радянських військ, загін організував виступ підпіль­них груп навколишніх сіл для визволення Петропав­лівки від гітлерівців. Сім днів партизани вели бої з фашистами за шосейну до­рогу Червоноармійськ-Павлоград, але сили були нерівні, і вони змушені були відступити. Пізніше бійці партизанського загону влилися в лави Червоної Армії.
На фронті під час Великої Вітчизняної війни прославився уродженець Хорошого - військо­вий льотчик, капітан С. П. Дейнека. Він брав участь у розгромі фашистських орд під Москвою, Сталінградом, на Курській Дузі, на Дніпрі. На його особистому рахунку - 24 знищених ворожих літаки, 18 танків, 14 складів з пальним та боєприпасами. 24 травня 1943 року йому при­своїли високе звання Героя Радянського Союзу. 15 лютого 1944 року С. П. Дейнека загинув смертю героя у повітряному бою.
В Хорошому живе народна поетеса Ф. А. Карпенко, яка оспівує героїчну працю радянських людей. Кілька збірників її віршів видані облас­ним і республіканським видавництвами.


Хороше