Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шевченково

Шевченкове (до 1931 року - Ковалеве) – село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південний схід від районного центру і за 6 км від залізничної станції Чаплине Придніпровської залізниці. Сільській Раді
підпорядковані також паселені нупктїі Закритне, Краснощокове, Свиридове, Хуторо-Чаплине. Населення - 510 чоло­вік.
На території Шевченкового міститься цен­тральна садиба колгоспу ім. Шевченка, який має 4413 га орної землі. Розвинуте рільництво і тваринництво м'ясо-молочного напряму. За післявоєнні роки 18 трудівників колгоспу відзначені високими урядовими нагородами. В 1949 році за одержання високих урожаїв люцерни звання Героя Соціалістичної Праці удостоєний А. І. Хлібородов.
У селі - початкова школа, клуб, бібліотека.
Уродженцями села Хуторо-Чаплиного є Герої Радянського Союзу В. І. Нортенко та А. Г. Койда. В. І. Нортенко брав участь у боях за виз­волення Харкова і в танковому рейді по тилах ворога. Командування відкликало досвідченого танкіста для навчально-інструкторської роботи, але невдовзі він знову повертається на фронт. В січні 1945 року разом з своїм танковим взводом захопив міст через річку Варту, знищивши при цьому 13 ворожих танків, 23 автома­шини, близько роти солдат і офіцерів. За мужність і відвагу всі танкові екіпажі взводу були нагороджені орденами і медалями, а командиру взво­ду В. І. Нортенку присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу. Нині він живе і працює у м. Туймази Башкирської АРСР.
А. Г. Койда удостоєний звання Героя Радянського Союзу в 1940 році за подвиги під час війни з білофіннами. Тепер він пенсіонер, прожи­ває в м. Херсоні.


Шевченково