Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ганнівка

Ганнівка (до 1859 року - Василевщина) - село, центр сільської Ради. Розташована в долині річки Омельника, за ЗО км на північний захід від районного центру і за 16 км від пристані на Дніпрі - Мишуурин Ріг. Сільській
Раді підпо­рядковані населені пункти Безкронівка, Веселе, Горобцеве, Дніпровокам'янка, Заполички, Івашкове, Калужне, Клин, Кущини, Мости, Новоселівка, Павлівка, Паськове, Попівка, Суслівка, Таранцеве. Населення - 662 чоловіка.
На території Ганнівки знаходиться колгосп ім. Дзержинського, виробничий напрям якого - молочне тваринництво та вирощування зернових культур. Артіль має 2350 га орної землі. З допо­міжних підприємств є лісопилка та дві крупо­рушки.
У селі працюють восьмирічна школа, клуб на 300 місць, бібліотека. Майже всі будинки нові, побудовані у післявоєнні роки. Проведено водопровід.
Під час революції 1905-1907 рр. відбулися заворушення селян. В 1905 році вони підпалили маєток поміщика Диконського, а його самого вигнали з села. Але незабаром поміщик повернувся у супроводі великого карального затну, який жорстоко розправився з повсталими. Орга­нізатором селянського виступу був місцевий житель Д. X. Москаленко. Наприкінці 1917 року створено волосний виконком. У боротьбі з австро-німецькими окупантами загинули партизани М. Ломонос, Н. Топчій, А. Попов, А. Топчій, І. Петюренко. В центрі села на їх могилі вста­новлено пам'ятник.
В роки Великої Вітчизняної війни Ганнівка була місцем жорстоких боїв, у результаті яких вона була майже повністю зруйнована. В боях за село відзначився уродженець Волгоградської області гвардії старший сержант кулеметник П. Л. Янцев, який знищив більше роти фашист­ських автоматників і відбивав кілька контратак противника, поки не підійшло підкріплення. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радян­ського Союзу. Тут же загинув і хоробрий син Грузії В. М. Чхаїдзе, танкіст. Він знищив 5 ні­мецьких танків та багато ворожих солдатів та офіцерів. Йому також посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Обидва похо­вані в Ганнівці, біля школи на честь їх встановлено пам'ятник. Сільські піонери листуються з рідними героїв.
На території сучасної Ганнівської сільської Ради люди жили ще за первісних часів. Поблизу с. Дніпровокам'янки відкрито стоянку пізньою палеоліту (40-16 тис. років тому) - скупчення кісток мамонта, шерстистого носорога та інших тварин, кремінних знарядь праці. Біля с. Калужного досліджено стоянку дніпродонецької неолітичної культури (IV тисячоліття до н. е. Поселення ямної культури доби міді - бронзи (III тисячоліття до н. е.) виявлено на околиці с. Суслівки. В селах Ганнівці та Новоселівці досліджено кургани доби бронзи (II-І тисячоліття до н. е.).


Ганнівка