Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маломихайлівка

Маломихайлівка (колишня назва – Веселее) - село, центр сільської Ради. Розта­шована на річці Берестовій, за 25 км на північ­ний схід від районного центру і за 8 км від заліз­ничної станції Просяна. Сільській Раді підпо­рядковані також населені пункти Полянка та Яблунівка. Населення - 5370 чоловік.
На території села розміщена центральна садиба колгоспу «Україна», який має 8 тис. га орної землі. Основний виробничий напрям його - вирощування зернових та м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств є олійниця, вальцьовий млин, механічна майстерня. За ус­піхи, досягнуті у виробництві сільськогосподар­ської продукції, 13 чол. з села нагороджені орде­нами і медалями.
У Маломихайлівці - середня, восьмирічна та дві початкові школи. Є також сільськогосподарська школа, Будинок культури на 600 місць і 2 бібліотеки. Функціонують лікарня, ветлі­карня. Працює майстерня побутового обслугову­вання. Село займає одне з перших місць у ра­йоні по благоустрою. За післявоєнні роки тут збудовано 470 нових будинків, закладено 5 пар­ків на площі 11 га. Лише за 1967 рік учнями середньої школи висаджено на вулицях Маломихайлівки більше двох тисяч фруктових та деко­ративних дерев, багато квітів та кущів.
В роки Великої Вітчизняної війни тут була створена партизанська група у складі В. М. Яценка, К. Т. Шерстюка, М. Р. Рибки, Г. М. Скодина та С. П. Ванжі. 29 березня 1942 року фашисти натрапили на слід підпільників, заарештували і стратили їх.
Уродженцями села Маломихайлівки є Герой Радянського Союзу І. Н. Кліщ і письменник А. М. Хорунжий.


Маломихайлівка