Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гупалівка

Гупалівка - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі р. Орелі, за 21 км на схід від районного центру і за 37 км від залізничної станції Бузівка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти
Мусієнкове та Чернеччина. Населення - 2179 чоловік.
Центральна садиба колгоспу ім. Ілліча розташована в Гупалівці. Артіль має 4219 га орної землі. Провідна сільськогосподарська куль­тура - озима пшениця. Фруктовий сад займає площу 86 га. Добре розвинуте тваринництво. Щороку колгоспні рибалки виловлюють у водо­ймах 40-50 цнт риби. З допоміжних підприємств є, млин, олійниця, майстерня по ремонту сільськогосподарської техніки.
У Гупалівці - середня і 3 початкові школи, клуб, бібліотека. При середній школі створено історичний музей. Функціонують дільнична лі­карня, ветеринарна лікарня. Працюють Гупалівське споживче товариство, швейна майстерня.
Село засноване на початку XVIІ століття.
Тут живуть учасники партизанського руху періоду Великої Вітчизняної війни. Це зв'яз­ківці партизанського загону, яким командував І. І. Демченко - П. А. Суковенко, В. О. Шумейко, 3. М. Логойда, І. С. Заворотюк, К. І. Ткаченко.
На території села виявлено поселення доби неоліту (IV тисячоліття до н. е.), скіфсько-сарматського часу, а також кочівницькі стойбища (VII-VIII століття).
Уродженцем Гупалівки є лауреат Ленінської премії М. К. Бельговський.


Гупалівка