Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новопавлівка

Новопавлівка - село, центр сільської Ради, розташоване на обох берегах річки Соло­ної, за 1-3 км на південь від районного центру і найближчої
залізничної станції Межова. Сіль­ській Раді підпорядковані також населені пункти Дачне, Оріхове, Філія, Чугуєве. Населення - 5190 чоловік.
На території Новопавлівки розташовані кол­госпи «Росія» і «Україна», які разом мають близько 17,8 тис. га орної землі. Допоміжні підприємства колгоспу «Росія» - млин, олій­ниця. Обидві артілі є передовими господарствами в районі. У 1967 році тут вироблено в серед­ньому по 24,6 цнт зернових з кожного га посівів, одержано по 304 цнт молока та 53 цнт м'яса на 100 га сільгоспугідь. За сумлінну працю орденами і медалями нагороджено 25 трудівників.
У Новопавлівці - середня і восьмирічна школи, училище механізації, 3 клуби, 4 бібліотеки. При середній школі створено краєзнавчий музей, функціонує лікарня.
На місці сучасної Новопавлівки ще у 80-х роках XVII століття існували зимівники запорізьких козаків. Після ліквідації Запорізької Січі тут була заснована військова слобода Павлівка. В 1780-1781 рр. за наказом азовського губернатора на її місці планувалося заснувати місто Павлівськ, але потім спорудження міста було перенесено в іншу місцевість, а слобода дістала назву Новопавлівки.
Серед учасників повстання на броненосці «Потьомкін» був уродженець Новопавлівки мат­рос С. С. Бойко. Після повернення у 1905 році з Румунії на батьківщину його заарештували і засудили на два роки каторжних робіт. Повернувшись, жив під наглядом поліції у рідному селі. У зв'язку з 50-річчям повстання у 1955 році нагороджений орденом Червоної Зірки.
Після встановлення Радянської влади на початку 1918 року в Новопавлівці створюється волосний ревком, який очолював селянин-бідняк П. В. Шовкун. В серпні 1920 року розпочав роботу комітет незаможних селян, його головою в той час був С. Філоненко. Комнезам розподі­лив між селянами 11 тис. га землі, в т. ч. 2 тис. га, відібраних у місцевих куркулів. У 1922 році в селі утворився партійний осередок.
В період тимчасової німецько-фаншстськ.ії окупації село зазнало великих руйнувань. Гітлерівці знищили майже всі колгоспні будівлі і спалили більше 300 житлових будинків. Загальна сума збитків, заподіяних окупантами Новопав­лівці, перевищувала 20 млн. крб. За післявоєнні роки трудящі села збудували 480 нових доброт­них будинків, насадили три парки. В 1957 році до Новопавлівки було приєднане село Плодороднє.
Уродженцю Новопавлівки комсоргу баталь­йоне лейтенанту І. І. Надточію за вміле керівництво взводом при форсуванні Дніпра 13 листо­пада 1943 року присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу. В селі Підгородному наро­дився український радянський історик Заслуже­ний діяч науки Української РСР, професор К. К. Дубина.
На території Новопавлівки виявлено скарб бронзових речей періоду бронзи (XII століття до н. е.).


Новопавлівка