Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Семенівка

Семенівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північ від районного центру і за 7 км від залізничної станції Верхівцеве Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковані також населені
пункти Весела Роща, Котлярівка, Любимівка, Любомирівка, Підгірне, Червоний Прапор, Шульгівка. Населення - 1186 чоловік.
На території села знаходиться центральна са­диба колгоспу «Зоря комунізму» - багатогалузевого господарства, що спеціалізується на виробництві зерна, молока та м'яса. Кількість орної землі становить 6 тис. га. З допоміжних підприємств є млин та олійниця. За успіхи у розвитку сільськогосподарського виробництва на­городжено 12 передовиків артілі. Бригадир трак­торної бригади Т. А. Шевченко удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. Кукурудза, посіяна за його пропозицією широкорядним способом на площі 110 га, при несприятливих умовах літа 1964 року дала по 38 цнт з га, її стебла досягали двох метрів заввишки. На базі цієї бригади створено обласну школу поши­рення передового досвіду.
У селі - середня і дві початкові школи, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня.
Перша згадка про Семенівку в історичних документах відноситься до 1691 року. Партій­ний осередок створено тут у 1921 році, очолював його в той час X. С. Голян. В тому ж році органі­зувався КНС, головою якого обрали Г. Тимченка.
Жителю Семенівки А. Л. Зозулі за форсу­вання Дніпра в роки Великої Вітчизняної вій­ни присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
У Семенівці зберігається пам'ятник архітек­тури - кам'яна церква, збудована на початку XIX століття.


Семенівка