Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Виводове

Виводове - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на південь від районного центру і за 15 км від залізничної станції Мирова Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Глухе, Долинське, Жмирине, Куликове, Новий Мир, Новопавлівка, Стрюківка, Українське. Насе­лення - 477 чоловік.
У Виводовому розташована центральна са­диба колгоспу «Жовтень», який має 6950 га орної землі і спеціалізується на виробництві зерна та продуктів тваринництва. З допоміж­них підприємств працюють 2 млини. На тери­торії, підпорядкованій сільраді, є дві шахти, де видобувається марганцева руда. Вони підпоряд­ковані рудоуправлінню м. Марганця.
У селі - восьмирічна школа, бібліотека, клуб. Працює медпункт. За 1961-1967 рр. тут побудовано 60 житлових будинків.
Виводове засноване на початку 19 століття.
Під час окупації села німецько-фашистськими загарбниками тут діяла підпільна партизанська група на чолі з А. К. Постоенком уродженець і Щевченківки. Група базувалася у плавнях, неподалік від села. Патріоти порушували лінії зв'язку, робили напади на окремі ворожі автомашини, проводили агітаційну роботу серед населення. Фашистам удалося схопити Постоєнка, після жорстоких катувань його розстріляли. Останки героя та його товаришів були перене­сені в братську могилу біля міської Ради м. Марганця.
На північних околицях села досліджено скіфське поселення IV-III століття до н. е.Виводове