Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Демурине

Демурине - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 25 км на пів­денний захід від районного центру. Залізнична станція. Селищній Раді підпорядковані також населені пункти Василівка та Володимирівка. Населення - 4,4 тис. чоловік.
На території Демуриного міститься третя комплексна бригада колгоспу «Правда» центральна садиба розміщена в с. Володимирівці. Артіль має 5842 га орної землі, третина якої за­кріплена за демуринською бригадою. В бригаді займаються виробництвом зерна і продуктів тва­ринництва. 12 чол. нагороджено орденами і ме­далями.
У селищі - восьмирічна і початкова школи, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня. Відкрито майстерню побутового обслуговування. Є хлібо­приймальний пункт, відділення районного об'єд­нання «Сільгосптехніка», тягова підстанція на залізниці потужністю 15 тис. квт, цех вогнетрив­ких виробів Просянського каолінкомбінату.
Залізнична станція Демурине збудована в 1894 році. Робітники і службовці її брали участь у революційних страйках на Катерининській залізниці в 1905 році, сутичках з уря­довими військами на станції Гришино (нині Червоноармійськ). В 1922 році за рішенням Гаврилівської сільської громади Покровського району біля станції були засновані хутори Демурине та Стасове, які згодом об'єдналися в одне село. У 1957 році село Демурине віднесено до ка­тегорії селищ міського типу.


Демурине