Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

Миколаївка - село, центр сільської Ради, розташоване по балці Чаплинці, за ЗО км на схід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Миколаївка Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковані також
населені пункти Артемівка, Дачне, Дубовики, Зелена Роїца, Трудколонія. Населення - 1135 чоловік.
Колгосп ім. Суворова, центральна садиба якого розташована в Миколаївці, має близько 4 тис. га орної землі. Основний напрям у вироб­ництві - рільництво. Добре розвинуте також тваринництво, особливо вівчарство.
У селі - восьмирічна школа, бібліотека, клуб, самодіяльні колективи якого - хоровий і дра­матичний - брали участь у республіканському огляді художньої самодіяльності, де були наго­роджені Почесною грамотою. Працює сільське відділення товариства «Знання».
Перша згадка про село відноситься до 1868 року. Сюди в цей час переселилися селяни з с. Миколаївки Павлоградського повіту і засну­вали хутір Вовки. Хутір розрісся, пізніше був перейменований на Миколаївку.
Поблизу села Дубовиків розміщена Василь­ківська обласна психіатрична лікарня. В 1942 році, під час тимчасової окупації села німецько-фашистськими загарбниками, гітлерівці знищили тут 200 хворих.


Миколаївка