Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новомар'ївка

Новомар'ївка (до 1946 року - Мар'ївка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 60 км на південний захід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Незабудине. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Мала Калинівка, Незабудине, Осипенко, Південне, Томаківка, Чернігівка. Населення - 1207 чоловік.
Колгосп ім. Жданова, центральна садиба якого розташована у Новомар'ївці, має 6501 га орної землі. Основний напрям господарства - виробництво зерна, м'яса, молока. Допоміжні підприємства - млин, олійниця.
У селі - середня школа, Будинок куль­тури, бібліотека. Функціонує лікарня. Протягом 1957-1967 рр. тут збудовано 110 житлових будинків, прокладено водопровід.
Село засноване в першій половині XIX сто­ліття. Учасником революційних подій 1905-1907 рр. на селі був П. Т. Крошка, член РСДРП з 1905 року. Він тримав тісний зв'язок з кате­ринославськими революціонерами і під їх керівництвом вів революційну роботу в Новомар'ївці.
За розповсюдження революційних листівок не рлз арештовувався. В 1910 році був призваний в царську армію, де не припиняв революційної роботи. В рідне село повернувся в 1917 році і взяв активну участь у боротьбі за встановлення Радянської влади, очолив перший сільвиконком. В 1920 році в селі був створений КНС.


Новомар'ївка