Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Китайгородка

Китайгородка - село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км від районного центру і за 25 км від найближчої залізничної станції. Мирова. Сільській Раді підпорядковані також, населені пункти Любимівка і Зелений Клин. Населення - 706 чоловік.
На території села розташована центральна садиба колгоспу «Червоний партизан», який має 4,5 тис. га орної землі. Вирощують зер­нові культури; тварин­ництво м'ясо-молочного напряму.
У 1967 році з кожно­го га в колгоспі зібрано по 21,5 цнт зернових, а пшениці по 25,5 цнт. Тваринники колгоспу виробили 2459 цнт м'я­са, 12 820 цнт молока, 148 тис. штук яєць.
У селі восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Під час громадянської війни відзначився уро­дженець села, більшо­вик А. С. Опалатенко, який був першим голо­вою волосної Ради селян­ських і солдатських де­путатів. Для боротьби з австро-німецькими оку­пантами він організував партизанський загін з селянської бідноти і солдатів-фронтовиків. Карателям удалося заареш­тувати Опалатенка. Після жорстоких катувань його розстріляли. Перед смертю Опалатенку вдалося передати листа рідним, в якому він писав: «Батьки й брати! Я вмираю з глибокою вірою в те, що правда переможе. Я віддаю все, що маю, за ваше щастя... Я бажав добра всім і за це зараз спокійно дивлюся в очі смерті. Мене розстріляють! Коли виростуть наші діти, розкажіть їм про мене. Може в майбутньому кому-небудь з них доведеться помирати за правду й волю, то нехай знають, що така смерть не страшна! Прощайте. Андрій».
С. К. Ляпота, уродженець села Китайгородки, за мужність, виявлену в боях під м. Ме­літополем проти гітлерівських загарбників, удостоєний звання Героя Радянського Союзу.


Китайгородка