Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Юр'ївка

Юр'ївка - село, центр сільської Ради. Розташована за 21 км на північний схід від районного центру і за 45 км від залізничної станції Кобеляки. Сільській Раді підпорядковані насе­лені пункти Гнатівка, Заорілля, Кирилівка, Михайлівка, Ненадівка, Семенівка, Червона Орілька. Населення - 855 чоловік.
Колгосп ім. Ватутіна, центральна садиба якого міститься в Юр'ївці, має 4168 га орної землі. Тут вирощуються, головним чином, зер­нові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тварин­ництво. Ланкова М. А. Довга за високий урожай соняшнику в 1947 році була удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці. Всього в артілі нагороджено орденами і медалями 9 передовиків.
В Юр'ївці - восьмирічна та початкова школи,
3 бібліотеки, клуб.
Заснування села належить до середини XIX століття. У 1918 році обрано ревком, головою якого був матрос-більшовик П. С. Більченко пізніше по-звірячому вбитий куркулями.
У боях з німецько-фашистськими загарбни­ками відзначився комуніст М. І. Вороній, уро­дженець села Михайлівки. Його відділення в одному з запеклих боїв на території Німеччини захопило 10 штабних машин з важливими доку­ментами. М. І. Воронін загинув у бою 17 квітня 1945 року. За мужність і відвагу йому було при­своєно високе звання Героя Радянського Союзу.


Юр'ївка