Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кочережки

Кочеріжки - село, центр сільської Ради - розташоване на правому березі річки Самари, за 31 км на північний захід від районного центру- що є для села найближчою залізничною станцією. Сільській Раді підпорядковані також населенні пункти Жолобок, Новотроїцьке, Підлісніе, Шевченка. Населення - 2440 чоловік.
На території Кочеріжок містяться центральні садиби колгоспів ім. Карла Маркса та ім. Шевченка, які мають 7746 га орної землі. Обидва господарства вирощують переважно зернові культури; тваринництво м'ясо-молочного напряму. Допоміжні підприємства - млин, олійниця. За трудові досягнення 11 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
У селі - середня і дві початкові школи, два клуби, бібліотека.
Кочеріжки засновані в другій половині XVIII століття. Тут, на березі Самари, були пристань та Сергіїв Скиток» Самарського монастиря, де постійно жило кілька монахів та двадцять сімей запорізьких козаків. Близько 1750 року Кочеріжки стали державною слободою. В 1778 році в ній налічувалося 97 дворів і мешкало 529 чоловік.
На початку 1918 року в селі обрана сільська Рада, головою якої був тоді У. К. Фатко. В жов­ті 1922 року виникла комсомольська організа­ція, яку очолював В. С. Бублик, а в серпні 1923 року створено партійний осередок, до якого входили М. С. Холод, А. Вутко та В. С. Бублик. Наступного року організовано товариство спіль­нот обробітку землі, до якого увійшли 15 сімей. Організаторами його були Г. М. Голота та
Л. Г. Коценко.


Кочережки