Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Придніпровське

Придніпровське - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км на північ від район­ного центру і за 5 км від залізничної станції Нікополь. Сільській Раді також підпорядковані населені пункти Кам'янське та Мусіївка. Насе­
лення - 1652 чоловіка.
Центральна садиба одного з передових у районі колгоспу «Аврора» розташована у Придніпровському. Артіль мав 6724 га орної землі, 283 га саду, 35 га виноградників та 13 га ягідників. Спеціалізується на виробництві м'яса-свинини.  В 1967 році колгосп зібрав 90 тис. цнт зернових (по 25,8 цнт з га), виробив на 100 га сільгоспугідь по 146 цнт м'яса, по 320 цнт молока. Більше третини свинини, виробленої в районі, припадає на колгосп «Аврора». В 1964-1965 рр. артіль стала учасником Виставки досягнень народного господарства. В 1965 році 15 передовиків колгоспного виробництва удостоєні урядових нагород. Голові колгоспу делегату XXIII з'їзду КПРС В. І. Пахомовському присвоєно звання героя Соціалістичної Праці. В 1967 році ця артіль - одна з перших в області - була нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі - триповерхова середня школа, Будинок культури, бібліотека. Працюють комбінат битового обслуговування, їдальня, споруджено стадіон. Тут- рівні вулиці, добротні кам'яні будинки, тротуари, водопровід. Є регуляр­ніш автобусний зв'язок з Нікополем та Марганцем.
Придніпровське засноване у 1919 році переселенцями з Новопавлівської волості. В 1920 році виникло товариство спільного обробітку землі, яке об'єднувало 8 одноосібних господарств. В 1923 році ТСОЗ «Червоний хлібороб» мав два трактори, молотарку та інший реманент.


Придніпровське