Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дмитрівка

Дмитрівка - село, центр сільської Ради, розташована за 25 км на південний захід від районного центру. Залізнична станція на лінії Червоноармійськ – Павлоград. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Бажани, Відродження, Кардаші, Олефірівка, Чумаки. Населення – 4564 чоловіка.
На території села розміщені центральні садиби колгоспів «Ленінець» та ім. Чкалова, які мають 10 068 га орної землі і спеціалізу­ються на виробництві зерна та продуктів тварин­ництва.
У Дмитрівці є середня, восьмирічна та почат­кова школи, 2 будинки культури, бібліотека. Вчительці Г. Т. Шевченко за багаторічну бездо­ганну роботу присвоєно звання заслуженої вчи­тельки школи УРСР тепер вона - пенсіонерка. Функціонує лікарня. Є майстерня побутового обслуговування.
Село засноване в 1776 році як військова сло­бода.
Під час гітлерівської окупації в селі від рук фашистів загинули комуністи-підпільники С. Гузь, М. Саприка, В. Посунько.
Уродженцем Дмитрівки є відомий україн­ський бібліограф, критик і фольклорист М. Ф. Комаров псевдонім - М. Уманець; (1844-1913 рр.).


Дмитрівка