Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бузівка

Бузівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 35 км на північний схід під районного центру і за 7 км від залізничної станції Бузівка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Гавришівка, Деконка, Жовтневе,
Йосипівка, Ковпаківка. Населення - 1489 чо­ловік.
На території Бузівки міститься центральна садиба колгоспу «Перемога». Це - велике гос­подарство, яке має 4,7 тис. га орної землі. Вирощують зернові культури. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. Допоміжні підприємства - олійниця, маслоцех артілі. За сумлінну працю 11 передовиків колгоспного виробництва наго­роджені орденами і медалями СРСР. Колгосп видає багатотиражну газету «Нове життя».
У селі - середня школа, Будинок культури на 500 місць, бібліотека. В центрі Бузівки спо­руджено пам'ятник В. І. Леніну.
На свідченням історичних джерел, заснування села відноситься до XVII століття.
У 1920 році створено партійний осередок, до якого входили Ю. М. Варяниця, Д. Т. Кириченко, Ф. І. Кібець, Н. Ф. Сабадир, С. Т. Буряк.
Шанують жителі села пам'ять свого земляка - Героя Радянського Союзу старшого лейтенанта М. І. Шкуліпи. Це високе звання йому присвоїли за мужність, виявлену при форсуванні Захід­ної Двіни в червні 1944 року. Помер у 1960 році і похований у рідному селі.
На околицях Бузівки в Приорільській долині досліджувалися кургани доби бронзи, а також пізніх кочоїліків XIV-XV століття.


Бузівка