Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоюлівка

Новоюлівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на південний захід від районного центру і за 9 км від залізничної стан­ції Пічугіне Придніпровської залізниці. Сіль­ській Раді підпорядковані також населені пункти Авдотівка, Новопетрівка, Степове, Трудолюбівка. Населення - 448 чоловік.
Перша бригада колгоспу ім. Богдана Хмельницького, що розташована у Новоюлівці, має 1720 га орної землі. Займається вирощуванням зернових та виробництвом продуктів тваринни­цтва.
У селі - восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури на 400 місць. Працюють побу­тові майстерні.
Новоюлівка вперше згадується в історичних документах за 1880 рік. Напередодні Великого Жовтня під впливом революційної боротьби робітників Криворіжжя, в селі відбулися масові селянські заворушення. Повсталі спалили економію поміщика, розібрали реманент, худобу.
Уродженець с. Авдотівки льотчик І. П. Яло­вий в роки Великої Вітчизняної війни зробив 400 бойових вильотів. За подвиги в боях з фа­шистськими окупантами йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Новоюлівка