Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гаврилівка

Гаврилівка - село, центр сільської Ради. Розташована на берегах річки Кам'янки, при­токи Вовчої, за 25 км на схід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Просяна Донецької залізниці. Через село проходить авто­магістраль Запоріжжя-Донецьк. Населення - 2844 чоловіка.
Колгосп «Зоря комунізму», центральна са­диба якого розташована у Гаврилівці, має 7829 га орної землі. В артілі розвинуте рільництво, м'ясо-молочне тваринництво, вівчарство, свинар­ство, садівництво. Допоміжні підприємства - олійниця, механічна майстерня. 12 передовиків колгоспного виробництва нагороджені орденами і медалями СРСР.
У Гаврилівці є середня школа, 4 клуби, бібліотека. Функціонує лікарня.
Територія села була заселена ще наприкінці XVII століття. Офіційно населений пункт затверджений у 1775 році канцелярією азовського губернатора. Засновниками села були запорізькі козаки на чолі з отаманом Гаврилом Блакитним. Вони виконували тут охоронну службу.
До Великої Жовтневої соціалістичної револю­ції Гаврилівка була волосним центром. На по­чатку 1918 року тут створено партійний осере­док. У 1920 році організовано комітет незамож
них селян, а в наступному році виникла комсомольська організація, до якої входило 20 чоловік.


Гаврилівка