Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чумаки

Чумаки - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північ від районного центру і за 25 км від залізничної станції Мирова. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти, Кірове, Подинка, Степовик, Червоний Яр, Червоні Луки. Населення - 1193 чоловіка.
Центральна садиба колгоспу «Іскра» розташо­вана у Чумаках. Артіль має 4818 га орної землі. Вирощуються переважно зернові культури; тва­ринництво м'ясо-молочного напряму. З допоміж­них підприємств є млин. За трудові досягнення орденами і медалями нагороджено 9 передовиків виробництва.
У селі - середня школа, клуб, дві бібліотеки. Функціонує дільнична лікарня.
Село Чумаки виникло у першій половині XVIII століття як запорізький зимівник.
У серпні 1905 року тут відбувся значний ви­ступ селян, під час сутички з поліцією тоді за­гинуло 8 чоловік. Жандарми заарештували 30 учасників «Маковійського заколоту» повстання почалося в день релігійного свята Маковія. Селянами керував В. Коляда, йому допомагали Д. Колісник, Г. Ганжа, а також Я. Кандибей, який убив жандармського урядника, за що його засудили на 18 років каторжних робіт.
Селяни Чумаків брали участь у боротьбі проти німецьких окупантів у 1918 році в складі партизанського загону, який очолював комуніст А. С. Оналатенко з с. Китайгородки. В 1920 році в Чумаках організовано КНС голова - П. Н. Чорнокнижний. Наступного року створено пар­тійний осередок, який очолював у той час П. П. Колісник.


Чумаки