Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Заплавка

Заплавка - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північ від районного центра та 28 км від залізничної станції Бузівка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Краснопілля, Кременівка, Минівка.
Населення - 761 чоловік.
На територїї села розташована центральна садиба колгоспу ім. Петровського, який має 5300 га орної землі. В артілі вирощуються зернові технічні культури. Розвинуте свинарництво, вівчарство, птахівництво. З допоміжних підприємств є олійниця.
У Заплавці - восьмирічна та дві початкові школи, Будинок культури, 3 бібліотеки. Працює майстерня побутового обслуговування.
Назва села походить від потоку Заплава, який починається у Вирівських степах і впадає у річку Оріль. У роки громадянської війни в Заплаві діяв партизанський загін, яким командував О. С. Мусієнко «Шуліка».
Жителі Занлавки свято шанують пам'ять свого земляка М. А. Завирюхи, який у вересні 1943 року загинув смертю хоробрих при форсуванні Дніпра біля села Вовніг Солонянського району Дніпропетровської області. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Заплавка