Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чумаки

Чумаки - село, центр сільської Ради, розташоване за 27 км на північ від обласною центру, який є для Чумаків найближчою залізничною станцією. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Виноградне, Долина.
Карла Лібкнехта, Маївка, Степове. Населення - 294 чоловіка.
Радгосп «Петриківський», центральва садиба якого розташована у Чумаках, має 4629 га орної землі, 129 га саду. Виробничий напрям його - вирощування овочів; добре розвинуте молочне  тваринництво. В 1967 році на площі 484 га працівники радгоспу зібрали врожай овочів по 151 цнт з га, на 100 га сільгоспугідь надоєно молока 880 цнт - це найвищий показник по району. В 1965 році радгосп одержав за підсумками змагання 2-у республіканську премію в сумі 1950 крб. Колектив радгоспу утримує перехідний Червоний прапор ВЦРПС, а за виробничі показники в 1965 році одержав перехідний Червоний пранор Дніпропетровського райкому КП України. Сім разів радгосп брав участь у Виставці досягнень народного господарства в Москві. Радянський
уряд високо оцінив трудові успіхи робіеників
радгоспу. Головному зоотехніку колгоспу В. Н. Руденку за одержання у 1965 році на кожну фуражну корову по 2900 кг молока присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Крім того ще 8 чоловік нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.
У селі - середня та початкова школи, клуб. 2 бібліотеки. За післявоєнні роки радгосп збу­дував 60 багатоповерхових будинків для робіт­ників та службовців, 29 приміщень господар­ського призначення.
Чумаки засновані у 1926 році переселенцями Кам'янської сільради Новомосковського ра­йону.


Чумаки