Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

Миколаївка (до 1917 року – Микольське) -
село, центр сільської Ради. Розташована за 15 км на північний захід від районного центру і за 3,5 км від залізничної станції Миколаївка. Сіль­ській Раді підпорядковані населені пункти Васильківське, Запоріжжя, Кунінова, Русакове, Сидоренко. Населення - 5980 чоловік.
На території Миколаївки розміщені центральні садиби колгоспів «40 років Жовтня» і «Зоря», які мають 8867 га орної землі і спеціалізую­ться на вирощуванні зернових та на виробництві продуктів тваринництва, городництва і садів­ництва. Є млин, олійниця, механічні майстерні.
У селі - середня, восьмирічна та початкова школи, Будинок культури, бібліотека. Відкрито майстерню побутового обслуговування.
Миколаївка вперше згадується в історичних джерелах за 1776 рік як військова слобода. В 1844 році повсталі селяни вигнали з маєтку поміщика і управляючого економією, розі­брали хліб, обрали правління з 12 чол., якому доручили керівництво економією. Зібрав­шись усією громадою, селяни вигнали також солдатів, що прибули для придушення заколоту. Тільки після того, як уряд надіслав сходи значні військові сили, селянське повстання в Микольському було жорстоко придушене.
У період тимчасової фашистської окупації для підпільної роботи тут залишалась група комуністів у складі І. Г. Мороза, М. І. Абельмасова, А. А. Ріпного. У лютому 1943 року ор­ганізовано патріотичну групу, до якої ввійшли С. К. Пліскач, І. О. Пліскач, В. О. Черкас, Г. В. Литвишко, О. А. Скрипник, Г. Г. Четверик, С. В. Завгородній, Г. В. Сусой. Всі вони заги­нули у фашистських катівнях.


Миколаївка