Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чаплинка

Чаплинка - село, центр сільської Ради. Розташована за 54 км на південний схід від районного центру і за 35 км від залізничної станції Дніпропетровськ. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Улянівка та Хутірське. Населення - 2141 чоловік.
У Чаплинці розміщені центральні садиби колгоспу ім. Ульянова та радгоспу «Маяк». Обидва господарства мають 7451 га орної землі. Вирощуються зернові та овочеві культури; розвинуте молочне тваринництво. 16 передовиків виробництва відзначені урядовими нагородами. В радгоспі «Чаплинський» с. Хутірське працює  Герой Соціалістичної Праці Н. С. Лісняк.
У Чаплинці є середня, 2 восьмирічні та почат­кова школи, 5 бібліотек, 3 клуби. Функціонує лікарня. Працюють 4 дитячі садки, майстерня побутового обслуговування.
Партійний осередок створено у 1920 році. До нього входили С. Й. Шуліка, К. А. Яро­шенко, М. М. Гава. У цьому ж році організовано КНС, який очолювали В. П. Гасенко, І. Г. Гойда, Я. П. Ягольник. Під час фашистської окупації комсомольці села Ф. І. Приймак, Я. К. Цюцюра, І. С. Стрижко, Л. Ф. Лознякова входили до підпільної групи, яку очолював В. С. Нежумиря. Більшість з членів групи загинула в гестапів­ських застінках.
Уродженець Чаплинки, розвідник В. І. Демченко за мужність і відвагу, виявлені в тилу ворога, удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Танкістові С. М. Плахоті, уродженцю села Хутірського, було посмертно присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу за хоробрість під час форсування Південного Бугу.


Чаплинка