Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

Олександрівка - село, центр сільської Ради. Розташована в кілометрі на південь від районного центру і за 4 км від залізничної стан­ції Мечетна. Лежить на перехресті шосейних шляхів Запоріжжя - Донецьк, Бердянськ - Москва. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Богодарівка, Вовче, Гай, Кам'янувате, Коломійці, Новоскелювате, Олексіївка, Писанці,
Скелювате, Тихе, Червоний Лиман, Ягідно Населення - 1725 чоловік.
Центральна садиба та периіа комплектна бригада колгоспу ім. Карла Маркса розташовані в Олександрівці. За бригадою закріплено 101 га орної землі. В 1962 році бригаді присвоєно звання колективу комуністичної праці. 15 пере­довиків колгоспу нагороджені орденами і меда­лями.
В Олександрівці працює сирзавод, де в 1964 році була здана в експлуатацію перша в Радян­ському Союзі потокова лінія по виробництву жирних сирів уніфікованої форми.
На території села є середня школа, бібліотека, Палац культури на 400 місць, драматичному
колективу якого в 1967 році присвоєно звання
народного театру. Є сільськогосподарське проф­техучилище № 5, народний університет культури, створено кабінет політичної освіти. За роки Ра­дянської влади з села вийшло 380 спеціалістів з вищою та середньою спеціальною освітою.
Уродженцям села Коломійців В, І. Щербині та І. П. Голубу за мужність, виявлену в р роки Великої Вітчизняної війни, присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Поблизу Олександрівки в урочищі Кут від­крито поселення пізньої бронзи.


Олександрівка