Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Привільне

Привільне - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на захід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Привільне. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Жданове, Микільське, Новогригорівка, Новотернуватка, Оленівка. Населення - 1383 чоловіки.
На території Привільного розташована цен­тральна садиба артілі ім. Суворова, яка має 5339 га орної землі. Спеціалізується артілі, на виробництві м'яса. Видається багатотиражна газета «За мир».
У селі - середня школа, клуб на 400 місць, бібліотека. Є лікарня, туберкульозний диспансер.
Село засноване на початку XIX століття переселенцями з північних районів України.
Жителі Привільного С. Г. Махота та Р. Т. Антоненко брали участь у повстанні на броненосці «Потьомкін».
У 1918 році в селі було створено загін, який боровся з австро-німецькими загарбниками. Ке­рівкика загону А. П. Жума, виказаного куркулями, розстріляли окупанти. В період тимчасової, гітлерівської окупації жителька Привільного Г. Ф. Халецька разом з іншими була вивезена
насильно до Німеччини, де працювала у хазя­їна. Гестапівці знайшли в неї заборонену літе­ратуру, заарештували і відправили до концта­бору, але по дорозі, вбивши офіцера, Галина втекла і потрапила до Франції, звідти - до Чехословаччини. За участь у підпільній роботі вона була розстріляна. Уродженцями села є Герой Радянського Союзу льотчик І. Л. Синагін та Герой Соціалістичної Праці знатний сталевар заводу ім. Петровського П. С. Махота.


Привільне