Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Попово-Балівка

Попово-Балівка - село центр сільської Ра­ди, розташоване за ЗО км на північ від обласного центру. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Зоря та Партизанське. Насе­лення – 2306 чоловік.
Центральна садиба радгоспу «Перемога» роз­міщена у Попово-Балівці. Господарство має 2982 га орної землі і спеціалізується на виробництві зерна, молока та овочів. У 1967 році тут зібрано по 24 цнт зернових з кожного га посівів і вироблено по 643 цнт молока на кожні 100 га сільгоспугідь. 11 передовиків радгоспу нагоро­джено орденами і медалями СРСР.
У селі - восьмирічна школа, клуб, 2 бібліо­теки. Встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Поново-Балівку засновано на початку XIX сто­ліття. Після скасування кріпосного права вона поділялася на п'ять общин. В період першої російської революції тут відбулися виступи се­лян проти поміщиків, які були придушені цар­ськими військами. В 1919 році в селі створе­но комбід, який приступив до розподілу поміщи­цьких та куркульських земель. З 1922 року по­чинає працювати партійний осередок.
Під час гітлерівської окупації діяла підпільна комсомольська організація «Винищувачі», яку очолював В. С. Нежумиря. Підпільники розповсюджували листівки, переховували військово­полонених, що втікали з табору, збирали зброю. Окупанти заарештували членів групи і розстріля­ли їх біля селища Петриківки в ніч на 16 березня 1942 року. Після війни останки юних підпіль­ників були перевезені в селище і поховапі поблизу школи. Крім цієї організації, в Попово-Балівці діяла ще антифашистська група, якою керував житель села Д. С. Непокритий. Члени цієї групи самі виготовили друкарський верстат складали тексти антифашистських листівок, розповсюджували їх не тільки в Попово-Балівці а й у сусідніх селах.
У селищі Зорі живе Герой Соціалістичної Праці А. М. Скосар.


Попово-Балівка