Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кислянка

Киcлянка (до 1917 року – Єливаветівка) -
село, центр сільської Ради. Розташована за 12 км на північ від районного центру та залізничної -станції Синельникове. Сільській Раді підпоряд­ковані населені пункти Вільне, Кам'януватка, Надеждівка, Новобогуславка, Новоолексіївка, Хорошеве. Населення - 815 чоловік.
В селі міститься центральна садиба колгоспу «Комунар», який мав 6408 га орної землі. Основ­ний напрям - виробництво зерна та продуктів тваринництва. 14 передовиків артілі відзначені урядовими нагородами.
Є середня школа, клуб, бібліотека. Вчитель М. І. Зайцев 45 років життя віддав навчанню і вихованню дітей, нагороджений орденом Леніна. Функціонує лікарня. Працює комбінат побуто­вого обслуговування.
Село засноване на початку XIX століття. В 1905 році тут відбулися заворушення селян, що були придушені військами. В роки громадян­ської війни жителі села створили партизанський загін, яким командував Д. Ф. Пеня (Саблін). Під час Великої Вітчизняної війни підпільна група у складі 3. І. Демченка, В. Я. Савченка, І. П. Стрельченка, Є. 3. Теслі та інших робила напади на сільські управи, знищувала вогневі точки гітлерівців.
Жителям Кислянки І. І. Різниченку та І. П. Щабельському уродженцю села Хорошевого присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В селі Хорошевому досліджувався курганний могильник доби бронзи III-І тисячоліття до я. е., в ньому зустрічалися окремі сарматські поховання II-І століття до н. е.


Кислянка