Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Михайлівка

Михайлівка - село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Кам'янки, за 17 км на північ від районного центру і за 10 км від залізничної станції Жовто-Кам'янка. Сільській Раді підпорядковані також населені
пункти Катеринівка, Михайло-Заводське, Широчани. Населення - 2057 чоловік.
У Михайлівці розташовані центральні садиби Михайлівської птахофабрики та колгоспу «Пере­мога». Птахофабрика (до 1966 року - радгосп «Прогрес») має 9684 га орної землі. В 1967 році тут вироблено на кожні 100 га сільгоспугідь по 113,7 цнт м'яса, на 100 га зернових по 46 500 штук яєць. Колгосп «Перемога» має 2618 га орної землі. Тут вирощуються зернові культури, розвинуте молочне тваринництво. З допоміжних підприємств є олійниця.
За успіхи в розвитку сільського господарська орденами і медалями нагороджено 48 жителів Михайлівки. В 1949 році за високі врожаї пше­ниці колишній ланковій, нині робітниці птахо­фабрики Я. М. Корчевій присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У Михайлівці - середня школа, два клуби, дві бібліотеки.
Село засноване на початку XIX століття. В роки першої російської буржуазно-демократичної революції тут відбулися селянські заво­рушення. Доведені до відчаю жорстокою експлуа­тацією, в 1906 році селяни напали на економно графині Воронцової-Дашкової в селі Михайло- Заводському. Сюди були викликані жандарми, що придушили виступ; найбільш активних учас­ників заарештували.
Археологічні дослідження курганів -Півнева, Дзигина, Довга Могила стверджують, що на ши території перші поселення з'явилися ще в добу бронзи (II-І тисячоліття до н. е.). В окремих курганах знайдено поховання кочівників XІ - XIV століття.


Михайлівка