Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Могилів

Могилів - село, центр сільської Ради. Розташований на річці Орелі, за 10 км на південь від районного центру і за 55 км від залізничної станції Кобеляки. Сільській Раді підпорядко­ване село Проточі. Населення - 5358 чоловік.
На території Могилева розміщені центральні садиби колгоспів ім. Чапаєва і «Прогрес», які спеціалізуються на виробництві зерна та продук­тів тваринництва. Артілі мають більше 9 тис. га орної землі. З допоміжних підприємств у кол­госпах є 6 млинів, 2 олійниці, 2 пилорами.
У селі працюють середня, восьмирічна та
3 початкові школи, Будинок культури на 500 місць, 2 клуби, 4 бібліотеки. Функціонують лі­карня, ветлікарня. Є хлібопекарня, майстерня побутового обслуговування.
Могилів уперше згадується в історичних дже­релах за 1773 рік. Тут був хутір запорізького старшини Могили.
В 1905 році під впливом односельчан - робіт­ників катеринославських заводів - в Могилеві спалахнуло повстання. Селяни розгромили поміщицькі маєтки. Виступ був придушений військовою силою.
У грудні 1917 року створено ревком на чолі з Я. П. Дубовиком. Під час громадянської війни жителі села організували партизанський загін для боротьби з інтервентами та контрреволю­цією. Командував захчшом Б. Л. Мірошниченко. В 1919 році в селі утворився партійний осередок, який очолив І. Я. Сирота. Майже одночасно організувався комсомольський осередок у скла­ді Г. Овчарова, П. Га­лушки, О. Париножка, І. Куляби та інших. В 1920 році організовано КНС, який налічував 40 членів.
Під час Великої Вітчизняної війни один із перших комсомольців села І. М. Шишкань брав участь у 50 повіт­ряних боях, збив 15 во­рожих літаків. За муж­ність і відвагу він удо­стоєний високого звання Героя Радянського Сою­зу. 26 червня 1943 року у важкому бою з кіль­кома ворожими літаками І. М. Шишкань загинув. Другий уродженець села моряк М. А. Панікаха
відзначився в боях за Сталінград. Він кинувся під ворожий танк з гранатою та пляшкою з паль­ним. Його іменем названа одна з вулиць міста-героя.


Могилів