Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новопокровка

Новопокровка (до 1859 року – Шамшова) - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване у верхів'ї річки Камишуватої Сури, за ЗО км на південь від районного центру і за 18 км від залізничної станції Єлізарове. Селищній Раді підпорядковане також село Перше Травня. Населення - 2,5 тис. чоловік.
Центральна садиба колгоспу ім. Карла Маркса знаходиться в Новопокровці. Артіль має понад 5 тис. га орної землі. Спеціалізується на відго­дівлі свиней. У 1967 році поголів'я їх становило майже 10 тис. голів, м'яса вироблено на кожні 100 га сільгоспугідь по 120 цнт, в т. ч. по 110 цнт свинини. За сумлінну працю 77 передовиків колгоспного виробництва нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.
У селищі - середня, дві восьмирічні та по­чаткова школи, філіал музичної школи, бібліо­тека, Будинок культури на 400 місць. Драма­тичний гурток двічі був учасником обласного огляду драматичних колективів. Йому присво­єно звання самодіяльного народного театру. Функціонує лікарня, працює побутова майстер­ня. Проведено 20 км водопроводу. Великі роботи проведені за післявоєнні роки по благоустрою селища. Тут з'явилися нові вулиці, забудовані добротними будинками. Селище потопає в зелені садів. Трудівники Новопокровки на місці майже пересохлої річки Камишуватої Сури побудували водоймище в 283 га, насадили парк.
Заснування Новопокровки відноситься до ос­танньої чверті XVIII століття. В 1783 році на місці нинішнього селища була слобода Шамшова. Весною 1918 року село зайняли кай­зерівські війська. Для боротьби з ними в Ново­покровці був створений червоний повстанський загін у складі 400 чоловік. 20 травня 1918 року, увірвавшись у село, окупанти зігнали всіх жите­лів на площу і примусили їх стати на коліна. За списком, складеним заздалегідь українськими націоналістами, окупанти почали викликати ініціаторів створення і учасників повстанського загону. 46 бійців загону були розстріляні. Озвірілі карателі підпалили село і не дозволяли гасити пожежу.
Свято шанують у селищі пам'ять тих, хто загинув від рук німецьких загарбників у 1918 році та в боротьбі з фашистами в роки Великої Вітчизняної війни. На їх могилі встанов­лено пам'ятник.


Новопокровка

Олександропіль