Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жданівка

Жданівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на північ від районного центру і за 25 км від залізничної станції Бузівка. Сільські Раді підпорядковані також населені пункти Грабки, Дудківка, Крамарка.
Населення - 1592 чоловіка.
Колгосп «Гігант», центральна садиба якого находиться у Жданівці, має 5653 га орної землі. Більша половина цієї землі використовується під зерновими, яких у 1967 році тут зібрано з кожного га посівів по 25,4 цнт. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво, свинарство, вівчарство. У тому ж році колгосп виробив по 396 цнт молока, 67,2 цнт м'яса на 100 га сільськогосподарських угідь. Серед 22-х нагороджений передовиків виробництва є Герої Соціалістичної Праці - бригадир 3-ї комплексної бригади І. В. Ярошенко та ланкова 2-ї комплекс­ної бригади О. М. Стародубцева.
У селі - середня школа, клуб, бібліотека. Працює лікарня. Відкрито майстерню пошиву одягу. Тут є районне об'єднання «Сільгосптехніка».
Село засноване в 1844 році.
В роки громадянської війни тут був створений загін червоних партизанів, який очолив Л. І. Громак. Братську могилу червоних партизанів, що загинули в боях, любовно доглядають учні се­редньої школи. Головою першого колгоспу в селі був комуніст П. М. Москвич, який загинув від рук куркулів у 1930 році.
Поблизу Жданівки розташовані численні кургани, досліджені відомим українським істори­ком  Д. І. Яворницьким. Тут виявлені поховання катакомбної культури доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), сарматів (II-І століття до н. е.), та пізніх кочівників XIV-XV століття.


Жданівка