Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Письмечеве

Письмечеве (до 1941 року - Олександрівка Перша) - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Камишува-тої Сури, правої притоки Дніпра, за 20 км на захід від районного центру і за 9 км від заліз­ничної станції Єлізарове. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Безбородькове, Круте, Пшеничне, Радянське, Стародніпровське, Тритузне, Шестипілля. Населення - 739 чоловік.
Колгосп ім. Чапаєва, центральна садиба якого знаходиться у Письмечевому, має 5962 га орної землі. Спеціалізується на птахівництві. В 1967 році тут вироблено 2652 цнт пташиного м'яса, 2 млн. 280 тис. штук яєць.
У селі - 2 восьмирічні школи, клуб, бібліо­тека, функціонує дільнична лікарня, працює ветлікарня.
Під час першої російської революції за іні­ціативою Г. М. Рибальченка і В. М. Рябченка селяни збиралися в сільській школі і обговорю­вали земельне питання. В 1907 році організа­торів зборів заарештували, а їхні хати спалили жандарми.


Письмечеве