Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

Олександрівка (до 1917 року – Новоолександрівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на північний схід від районного центру та за 4 км від залізничної станції Радушне Придніпровської залізниці. Сільраді підпорядковані також населені пункти Влажне, Водяне, Калинівка, Красний Під, Кряжове, Миролюбівка, Нове Життя, Озерне, Подове, Пологи, Рози Люксембург, Свистунове, Трудолюбівка. Населення - 1642 чоловіка.
Центральна садиба одного з кращих в районі колгоспу ім. Калініна розташована в Олександрівці. Артіль має 3150 га орної землі. Вирощу­ються переважно зернові культури. Розвинуте молочне тваринництво. У 1967 році тут вироб­лено по 543 цнт молока та по 69,3 цнт м'яса на кожні 100 га сільгоспугідь, зібрано озимої пшениці по 33,4 цнт з га на площі 970 га. За високі показники в рільництві та тваринництві артіль ім. Калініна кілька разів була учасни­цею Виставки досягнень народного господарства СРСР; 67 передовиків відзначені урядовими нагородами, серед яких 5 чол. нагороджено орденом Леніна. У колгоспі ім. XXII з'їзду КПРС (с. Миролюбівка) працює бригадиром тракторної бригади Герой Соціалістичної Праці В. Ф. Гришальов.
У селі - середня школа, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня, де головним лікарем пра­цює О. П. Бородін, якого за зразкову організа­
цію медичного обслуговування населення наго­роджено орденом Леніна. За 1957-1967 рр. побудовано майже 100 типових житлових будинків. В селі Миролюбівці споруджено пам'ятник В. І. Леніну.
Олександрівка заснована в 1884 році.


Олександрівка