Новоолександрівка
(давні назви – Волоськи Хутори, Новонаселене) - село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Сури, за 13 км на південний захід від обласного центру і за 12 км від станції Сурсько-Литовське. Сільській Раді
підпорядковані також населені пункти Братське, Волоське, Дніпрове, Дороге, Дослідне, Кам'янка, Майорка, Ракшівка, Старі Кодаки, Червоний Садок. Населення - 3972 чоловіка. Центральна садиба Радгоспу ім. КПРС розташована У Новоолександрівці. Це велике господарство, яке має 4845 га орної землі, 692 га пасовиськ, 246 га саду. Добре розвинуте овочівництво та молочне тваринництво. В 1967 році на 100 га сільгоспугідь вироблено по 536 цнт молока, з кожного га посівів зібрано по 27,1 цнт зернових, на площі 491 га зібрано по 149 цнт овочів.
У селі - дві восьмирічні та початкова школи, клуб, 2 бібліотеки. Функціонує лікарня.
Слобода під назвою Волоські Хутори була заснована в другій половині XVIII століття. В той час ці землі входили до складу Коша Запорізького. Згодом слободу перейменували на Новонаселену.
Уродженцю с. Майорки І. І. Іващенку за виявлену мужність при форсуванні Дніпра присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Кулеметна рота, якою командував Іващенко, в числі перших переправилася на правий берег Дніпра, знищила до 400 гітлерівців, допомогла утримати і розширити плацдарм. У с. Ракшівці живе і працює кавалер трьох орденів Слави І. Г. Журавка.
Археологічні розкопки показали, що місцевість сучасної Новоолександрівської сільради була заселена ще у давні часи. Поблизу с. Старих Кодаків виявлено палеолітичну стоянку (понад 40 тис. років тому); 2 стоянки пізнього палеоліту (понад 16 тис. років тому) виявлено біля с. Волоської, а також в с. Дніпровському. Могильник та 2 поселення часів мезоліту (13- 7 тис. років до н. е.) досліджувалися в с. Майорці та біля с. Волоського. Крім того, біля Волоського виявлено поселення часів неоліту (IV тисячоліття до н. е.). Кілька поселень та могильники доби бронзи (III-І тисячоліття до н. е.) знайдені в селах Майорці, Дніпровському та Волоському. Поблизу останнього в кургані «Сторожова Могила» розкопано рештки найдавнішої в Східній Європі гарби. Біля с. Волоського розкопували також кургани скіфського часу (V-III століття до н. е.). Сарматське поховання (IV століття н. е.) знайдено поблизу с. Ракшівки. Могильники черняхівської культури (II-V століття н. е.) виявлені біля с. Волоського та в с. Дніпровському, поблизу Старих Кодаків знайдено також рештки слов'янського поселення періоду Київської Русі.
Дивиться також інші населені пункти району: