Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоолександрівка

Новоолександрівка
(давні назви – Волоськи Хутори, Новонаселене) - село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Сури, за  13 км на південний захід від обласного центру і за 12  км від станції Сурсько-Литовське. Сільській Раді
підпорядковані також населені пункти Братське, Волоське, Дніпрове, Дороге, Дослідне, Кам'янка, Майорка, Ракшівка, Старі Кодаки, Червоний Садок. Населення - 3972 чоловіка. Центральна садиба Радгоспу ім. КПРС розташована У Новоолександрівці. Це велике госпо­дарство, яке має 4845 га орної землі, 692 га пасо­виськ, 246 га саду. Добре розвинуте овочівни­цтво та молочне тваринництво. В 1967 році на 100 га сільгоспугідь вироблено по 536 цнт молока, з кожного га посівів зібрано по 27,1 цнт зернових, на площі 491 га зібрано по 149 цнт овочів.
У селі - дві восьмирічні та початкова школи, клуб, 2 бібліотеки. Функціонує лікарня.
Слобода під назвою Волоські Хутори була заснована в другій половині XVIII століття. В той час ці землі входили до складу Коша Запорізького. Згодом слободу перейменували на Новонаселену.
Уродженцю с. Майорки І. І. Іващенку за ви­явлену мужність при форсуванні Дніпра присво­єно звання Героя Радянського Союзу. Куле­метна рота, якою командував Іващенко, в числі перших переправилася на правий берег Дніпра, знищила до 400 гітлерівців, допомогла утри­мати і розширити плацдарм. У с. Ракшівці живе і працює кавалер трьох орденів Слави І. Г. Журавка.
Археологічні розкопки показали, що місце­вість сучасної Новоолександрівської сільради була заселена ще у давні часи. Поблизу с. Ста­рих Кодаків виявлено палеолітичну стоянку (понад 40 тис. років тому); 2 стоянки пізнього палеоліту (понад 16 тис. років тому) виявлено біля с. Волоської, а також в с. Дніпровському. Могильник та 2 поселення часів мезоліту (13- 7 тис. років до н. е.) досліджувалися в с. Майорці та біля с. Волоського. Крім того, біля Волоського виявлено поселення часів неоліту (IV тисячоліт­тя до н. е.). Кілька поселень та могильники доби бронзи (III-І тисячоліття до н. е.) знайдені в селах Майорці, Дніпровському та Волоському. Поблизу останнього в кургані «Сторожова Могила» розкопано рештки найдавнішої в Схід­ній Європі гарби. Біля с. Волоського розкопу­вали також кургани скіфського часу (V-III сто­ліття до н. е.). Сарматське поховання (IV сто­ліття н. е.) знайдено поблизу с. Ракшівки. Могильники черняхівської культури (II-V сто­ліття н. е.) виявлені біля с. Волоського та в с. Дніпровському, поблизу Старих Кодаків знай­дено також рештки слов'янського поселення пе­ріоду Київської Русі.


Новоолександрівка