Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мар'ївка

Мар'ївка (давня назва – Коростяна) - село, центр сільської Ради. Розташована за 18 км на захід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Хорошове. Сільській Раді підпо­рядковані населені пункти Вербове, Веселе, Воронівка, Грушувате-Криничне, Діброва. Дубове, Запорожець, Іванівка, Мар'їнка, Новогніде, Первомайське, Ракове, Суха Калина, Хорошеве, Шахтарське. Населення - 887 чо­ловік.
У Мар'ївці міститься центральна садиба другого відділку радгоспу «Синельниківський», що має 4654 га орної землі. За успіхи в розпитку сільського господарства урядових нагород удостоєно 27 передовиків виробництва. Директорові радгоспу «Революціонер» П. С. Черкасу (село Новогніде) присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліоіека. На території сільської Ради є багаті поклади бурого вугілля та каоліну. Вперше згадується про Мар'ївку в історичних документах кінця XVIII століття.
На території села досліджено стоянку пізньою палеоліту 40-16 тис. років тому та неолітич­ний могильник IV тисячоліття до н. е.. На його околицях відкрито поселення доби бронзи. Неолітичне поселення, поселення доби бронзи та ранніх слов'ян VII-VIII століття виявлені на околиці села Діброви.
На території хутора Запорожця досліджено поселення та поховання доби бронзи. В селі Воронівці відкрито стоянку пізнього палеоліту 40-16 тис. років тому, поселення та курганний могильник доби бронзи. В околицях села Грушуватого-Криничного також виявлено пізньопалеолітичну стоянку.


Мар'ївка