Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бабайківка

Бабайківка - село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Орелі, за 10 км на північ від районного центру і за 65 км від залізничної станції Бузівка Придні­провської залізниці. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Вербове, Іванояризівка, Кущівка, Новостроївка, Преображенка, Приорільське. Населення - 2008 чоловік.
У Бабайківці розташована центральна садиба колгоспу «Україна», який має 5897 га орної землі. Основний напрям у господарстві - виробництво зерна та продуктів тваринництва. Виро­щуються переважно озима пшениця, кукурудза, соняшник, цукрові буряки. Вперше в районі тут була введена в експлуатацію карусельна доїльна установка, здатна обслуговувати 300 корів. За трудові досягнення нагороджено орде­нами і медалями 10 передовиків виробництва.
У селі є середня школа, 4 початкові школи, зооветтехнікум, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня. Є готель, їдальня.
Перші відомості про Бабайківку в історичних джерелах відносяться до середини XVIII сто­ліття.
До складу першого ревкому, створеного в березні 1918 року, входили Й. Г. Ващенко, С. А. Коробка, І. Л. Самарський, Іван Андрійович та Ілля Андрійович Молодани. У 1920 році розпочав роботу комітет незаможних селян на чолі з І. Г. Чайкою. В цей же час організовано партійний осередок, до складу якого ввійшли П. Дралевський, П. Бажан.


Бабайківка