Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вишневе

Вишневе (до 1961 року – Ерастівка) - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване біля станції Залізнякове (до 1966 року – Ерастівка) Придніпровської залізниці, за 20 км від районного центру. Селищній Раді підпорядковане також с. Кулябкіне. Населен­ня - 2500 чоловік.
На території Вишневого розташовані метеорологічна станція, хлібоприймальний пункт «Заготзерно», Ерастівська дослідна станція Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи,
науковий колектив якої проводить велику роботу по вивченню питань вирощування кукурудзи в умовах степової зони УРСР.
Заснована при Верхньодніпровській нижчій сільськогосподарській школі у 1899 році, стан­ція була єдиною дослідною установою в губернії до Великої Жовтневої соціалістичної революції. З 1933 по 1956 рік Ерастівське дослідне поле стало експериментальною базою Українського науково-дослідного інституту зернового господарства. У довоєнні роки тут були розроблені система удобрювання польової сівозміни, багато уваги приділялось питанням агротехніки виро­щування високих урожаїв кукурудзи в степовій зоні України, особливо питанням квадратно-гніздового посіву кукурудзи та підкормки її в період росту. За успішні наукові. дослі­дження Ерастівське дослідне поле брало участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці у 1939-1941 роках.
За післявоєнні роки тут було проведено велику роботу по вирощуванню елітного насіння зерно­вих та зернобобових культур для районних насінницьких господарств Дніпропетровської обла­сті. Багато років у тісному зв'язку з колективом дослідного поля працював відомий в країні кукурудзовод М. О. Озерний, який деякий час був тут науковим співробітником.
З 1956 року Ерастівське дослідне поле перетворене на дослідну станцію - базу Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи. Дослідна станція має відділи агротехніки та насінництва, добре обладнані лабораторії агро­хімії та агрогрунтознавства. Крім того, тут ве­дуть велику дослідну роботу лабораторії агротех­ніки кукурудзи, добрив, боротьби з бур'янами, агротехніки зернових та олійних культур, сівозміни, агротехніки кормових культур, агрофізіології. Одночасно тут працюють над підвищенням врожайності основних сільськогосподарських культур: озимої пшениці, ярих, зернових, сорго,
зернобобових, соняшнику та цукрових буряків. На основі багаторічних дослідів і наукових узагальнень передового досвіду працівники станції розробили і широко впровадили в сільськогосподарське виробництво такі ефективні агротех­нічні заходи, як гніздове внесення добрив під час посівів кукурудзи, система передпосівного обробітку грунту під кукурудзу та ін. культури, визначили найкращі способи догляду за куку­рудзою в період її вегетації та багато інших.
Широко проводиться насінницька робота по гібридній кукурудзі, вирощуванню елітного насіння зернових та олійних культур. Станція забезпечує насінням 35 сортів з 25 культур П'ятихатський, Криничанський, Софіївський, Нікопольський та Апостолівський райони області. Насіння кукурудзи надсилається за межі обла­сті і республіки.
Ерастівська дослідна станція - велике осна­щене сучасною технікою господарство. Тут налічується 55 тракторів, 50 автомашин та 24 комбайни. Майже повністю механізовані польові роботи, широко застосовується механізація і в тваринництві. Станція має добре обладнані майстерні, складські приміщення та приміщення для худоби.
За високі показники у науково-дослідницькій та господарській діяльності дослідна станція не раз була учасницею Виставки досягнень на­родного господарства СРСР, нагороджена ба­гатьма дипломами. У 1966 та 1967 роках група працівників одержала високі урядові нагороди, з них звання Героя Соціалістичної Праці удостоєний ланковий Ю. Т. Шаповал, орденом Леніна нагороджена доярка Н. І. Аксененко.
Розташована на території селища метеороло­гічна станція, яка входить у головну реперну сітку Радянського Союзу та світу, протягом доби проводить усі метеорологічні та аерологічні спостереження і надсилає одержані дані 20 народно­господарським організаціям, а штормові пові домлення - на 10 адрес громадського повітряного флоту.
Метеорологічній станції одній з перших в республіці 17 серпня 1960 року присуджено звання станції комуністичної праці. Начальник станції М. К. Білоус та технік-агрометеоролог М. П. Галушко нагороджені значками «Відмінник гідро­метеорологічної служби СРСР».
У лікарні Вишневого є хірургічне, терапевтичне та пологове відділення. Працюють 5 ліка­рів та 18 чол. середнього медичного персоналу. Діє також медпункт з добре обладнаним фізіотерапевтичним кабінетом на каменедробильному заводі. Є 2 дитячих комбінати та 3 садки.
Фонд 5 селищних бібліотек становить близько 50 тис. томів. Діють 3 клуби. При середній школі працює народний університет педагогічних знань для батьків. Є середня школа робітничої молоді, сільськогосподарський
Вишневе