Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Миколаївка

Миколаївка - село, центр сільської Гади, розташоване на правому березі річки Базавлука, притоки Дніпра, за 25 км від районного центру і за 2 км від залізничної станції Лошкарівка Придніпровської залізниці. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Вільне Життя, Володимирівка, Зелене, Катеринівка, Катерино-Наталівка, Лошкарівка, Назарівка, Непереможне, Олександро-Білівка, Петрівка. Населення - 2,6 тис. чоловік.
На території Миколаївки знаходяться цен­тральні садиби колгоспів «Авангард» і «Про­грес». Перший - молочно-зернового напряму, має 3,5 тис. га орної землі. Другий - спеціалізує­ться на виробництві вовни. Вівцеферма налі­чує до 13 тис. овець і виробляє в середньому по 600-610 кг вовни на 100 га угідь. Обидва колгоспи повністю електрифіковані, мають свої олійниці, млини, сепараторні пункти, агрохі­мічні лабораторії.
У селі - середня школа, клуб, бібліотека. Є лікарня.
Миколаївка вперше згадується в історичних дікерелах за 1810 рік. В XVI-XVII століттях тут були запорізькі зимівники.
В січні 1918 року в селі обрано волосну Раду. Під час австро-німецької окупації житель Володимирівки Й. О. Костянтинов організував пар­тизанський загін, до складу якого ввійшли селяни Миколаївської волості. Після одного з боїв, коли партизани знищили до сотні ворожих сол­датів, окупанти послали проти них великий загін з гарматами. Зав'язався нерівкий бій, в результаті якого партизани змушені були від­ступити. У Володимирівці карателі розстріляли 48 партизанів і місцевих селян. Командира за­гону Костянтинова у 1920 році по-звірячому вбили місцеві куркулі.
В 1929 році на околиці Лошкарівки дослі­джено курганний могильник з похованнями по­ловців-кочовикін XI-XII століття.Миколаївка